Компенсатори
Компенсатор сильфонний - пристрій, що складається з сильфона, приєднувальних і обмежувальної арматури, здатне поглинати і врівноважувати відносні переміщення певної величини і частоти, що виникають у герметично сполучених конструкціях, та проводити в цих умовах гази, рідини, пар.
Сильфонні компенсатори застосовуються як компенсуючих монтажних елементів для поглинання температурних деформацій у підземних і наземних трубопроводах, що транспортують воду, нафтопродукти, пар, гази, рухомих вводів в напірних резервуарах, газових колодязях і т. д. Вони також використовуються для приєднання напірних та всмоктувальних трубопроводів до агрегатів (насосів, турбін, компресорів, двигунів і т. д.), встановленим на еластичних опорах, для зниження вібраційних навантажень.
Компенсатори — це невід'ємні елементи трубопровідної системи. З їх допомогою компенсується розширення при зміні температури і деформації, поглинаються різні зміщення, виброудары. Пристрої здатні відшкодовувати різні зміни трубопроводів.
Застосовують компенсатори, починаючи від комунальних теплових мереж і закінчуючи хімічної, нафтової промисловістю, атомною енергетикою.
У наші дні компенсатори використовують:
1. для поєднання труб;
2. для компенсації не співпадаючих осей з'являються в процесі установки трубопроводу;
3. для усунення надпотужної навантаження, напруги в трубопроводі;
4. у дизельних системах на суднах, компенсатор може виконувати функцію виведення вихлопних газів.
При проектуванні трубопроводу, слід враховувати будь-які переміщення, а також розширення трубопроводів при зміні температур. Іншими словами при зміні температури труби, будівельні системи, обладнання змінюють свої розміри. При зміні температури на робочих середовищ в трубах з'являється напруга, яка передається на арматуру, насосне обладнання, у вигляді діючих сил провокуючи тим самим руйнування трубопроводу.
За способом установки компенсатори діляться на 3 категорії:
• під приварення;
• різьбові;
• фланцеві сильфонні компенсатори.
За призначенням:
• поздовжні;
• осьові;
• кутові.
Встановлення будь-яких компенсаторів у системи необхідно проводити тільки досвідченими фахівцями і лише на основі підтвердженого проекту.
Щоб уникнути небажаних наслідків у трубопроводи ставлять сильфонні компенсатори. Їх мета полягає в сорбції теплового розширення труби. Краще всього ставити компенсатор осьовий поблизу стаціонарної опорою. Як правило, його ставлять на відстані не більше 4 умовних діаметрів від нерухомої опори.
Переваги:
· невеликий розмір;
· довговічність;
· забезпечують значне осьове зміщення;
· мінімальні витрати на обслуговування;
· можливість монтажу у важкодоступних місцях;
· за бажанням компенсатори можна розробити по індивідуальним потребам покупця.
Важливо! Дотримуючи всі правила встановлення компенсаторів, ви максимально продовжуєте термін служби трубопроводу, а це в свою чергу істотно заощадить гроші на його позаплановий ремонт.
Купити сильфонні компенсатори з доставкою по всій Україні можна вже зараз в онлайн магазині "Армапрофит".